Tunceli’de kaybolan kişi 4 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı
![](https://haber-karamanli.com.tr/wp-content/uploads/2024/01/tuncelide-kaybolan-kisi-4-saatlik-calismanin-ardindan-kurtarildi-nI6a3QNG.webp)
Tunceli’nin Hozat ilçesinde yakınları tarafından kaybolduğu bildirilen kişi için jandarma ve AFAD seferber oldu. Kayalıklardan düşerek yaralandığı belirlenen vatandaş, 4 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı.
Hozat ilçesine bağlı İn köyü mezrasında 62 yaşındaki Düzgün Yağcı’nın kayıp olduğu ihbarı üzerine olay yerine jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından vatandaşlara ulaşıldı. Olay yerine yapılan müdahale sonucu kayadan düşerek vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan ve 6 saat kar yağışı altında bekleyen şanssız adam, sedyeye alınarak 4 saat boyunca sağlam toprakta taşındı. daha sonra 112 sağlık ekibine teslim edildi. İlk müdahaleyi olay yerinde yapılan Yağcı, ambulansla hastaneye kaldırıldı. – TUNCELİ